I rozległ się głos z nieba: "Ty jesteś moim Synem umiłowanym, Ciebie upodobałem sobie." Mk 1,11
Pierwszy z domów Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Barka", dziewiąty z domów powstałych pod patronatem Fundacji Pomocy Wzajemnej "Barka" z Poznania, powstał w 1997 roku na terenie byłej Państwowej Stadniny Koni w Doryszowie.
Budynki nadawały się wówczas jedynie do całkowitej renowacji - zrujnowana stodoła, końska obora w niewiele lepszym stanie, dom mieszkalny bez okien, pełen brudu i śmieci, bez prądu i wody.
Mimo tak trudnych warunków pierwsi mieszkańcy wprowadzili się 10 czerwca 1998 roku. Z plebani przy kościele św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich przeniósł się również ks. Krawiec, aby móc również uczestniczyć w codziennym życiu i pracy Barkowiczów.
Dzięki wytrwałości samych mieszkańców, księdza Józefa, a także nieocenionej dobroci i wsparciu życzliwych ludzi, mógł rozpocząć się remont. Zrujnowane budynki zostały zagospodarowane na mieszkania i pomieszczenia dla zwierząt hodowlanych.
Doryszów przed remontem
Doryszów obecnie
Dzięki zaś poparciu lokalnej społeczności, władz samorządowych, przedsiębiorców i mieszkańców ziemi strzeleckiej "Barka" ma środki do dalszego życia i rozwoju. Dzięki temu Doryszów mogł się pochwalić m.in. przychówkiem gospodarskiego inwentarza - świń, a także pensjonatem dla koni. Podobnie jak na Kaczorowni, centralnym miejscem domu jest kaplica poświęcona przez Jego Ekscelencję Biskupa Jana Bagińskiego, w której codziennie mieszkańcy domu spotykają się na modlitwie Apelu Jasnogórskiego. Na terenie gospodarstwa "Doryszów" funkcjonują również Domki przejściowe.
Na tym terenie powstał kolejny dom - dom Św. Antoniego. Różni się od pozostałych budową i sposobem funkcjonowania. Św. Antoni składa się z mieszkań. Zamieszkać w nim może osoba która posiada stałe źródło dochodu. Samodzielnie się w nim utrzymuje oraz opłaca zobowiązania.