I rozległ się głos z nieba: "Ty jesteś moim Synem umiłowanym, Ciebie upodobałem sobie." Mk 1,11
Kaczorownia
Powodzenie budowy domu Barki w Doryszowie, a także stale rosnący problem bezdomności przyczyniły się do podjęcia decyzji o powstaniu kolejnej przystani dla potrzebujących - gospodarstwa "Kaczorownia". Wydzierżawione więc zostały od Agencji Rolnej Skarbu Państwa budynki po Stadninie Koni zlokalizowanej między Strzelcami Op. a Sieroniowicami. Pierwsi mieszkańcy zastali jedynie puste, zdewastowane pokoje, bez podłączonej wody i prądu, z powybijanymi szybami i zaciekającym dachem.
Kaczorownia przed remontem
Kaczorownia obecnie
Dzięki wytrwałości i pracowitości pierwszych mieszkańców oraz pomocy ludzi dobrej woli mógł rozpocząć się remont - w pierwszej kolejności budynku mieszkalnego. Zasadami obowiązującymi w domu, podobnie jak w Doryszowie, są przede wszystkim abstynencja alkoholowa i praca na rzecz wspólnoty, gdyż w miarę możliwości Domy utrzymują się z pieniędzy zarobionych dzięki pracy mieszkańców. W wyremontowanych budynkach gospodarczych znajdują się dziś m.in. warsztat samochodowy, magazyn mebli używanych, stodoła, chlewnia, wspólnota "Wieczernik", Schronisko "Stajenka", oraz Domki Przejściowe.
Centralnym miejscem domu, podobnie jak w "Doryszowie" jest kaplica, bardzo przytulna i pełna uroczej prostoty. Ściany zbudowane z surowego wapienia nadają jej franciszkańskiego wyrazu. Autorem projektu kaplicy jest architekt Zdzisław Budzyński. Główny ołtarz, z obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest darem Sióstr Służebniczek NMP z Leśnicy, a witraż z wizerunkiem Ducha Świętego został namalowany i podarowany przez pana Wilhelma Kulik z Żędowic. 26 stycznia 2002 roku nastąpiło uroczyste poświęcenie kaplicy z udziałem Jego Eminencji ks. bp Jana Bagińskiego, a także ks. Tadeusza Słodzkiego, ks. Józefa Czekańskiego, a także domowników i przyjaciół Barki.
W kolejnych latach zaadaptowany został kolejny budynek na tarenie "Kaczorowni". Obok domu powstaje schronisko "Stajenka". W okresie jesienno-zimowym umożliwia całodobowe zamieszkanie 19 osobom. W "Stajence" zasady pobytu obowiązują podobne, jak we wspólnotach. Obowiązuje zakaz agesji, kradzieży i picia alkoholu oraz praca na rzecz schroniska. Po pobycie w "Stajence" istnieje możliwość przejścia na dom.
W 2012 roku na terenie gospodarstwa "Kaczorownia", pracą rąk mieszkańców, powstaje piąta i najmłodsza ze wspólnot "BARKI": "Wieczernik". Tutaj działalność nieznacznie różni się od pozostałych. Sposób fukcjonowania "Wieczernika" został zaczerpnięty od wspólnoty Cenacolo.